הרבה תיירים שמגיעים בשנים האחרונות לבקר במדינה ישראל. בחורים כיעד הראשון שלהם לטייל בירושלים. אם בזמנים עברו. אילת ותל אביב היו מוקדי התיירות הראשיים. אין ספק שלאחרונה עלתה המניה של טיולים בירושלים, אם זה ברגל עם מדריך מוסמך שמסביר בפירוט כל מקום קטן וכל אבן קטנה ואם זה על ידי רכב שלוקח אתכם לסיורים בירושלים, למקומות הקדושים, לפינות הקטנות שאף אחד לא שמע עליהם, וכמובן לכל המקומות החדשים. רבות דובר על תקופת כהונתו של ראש העיר הנוכחי ניר ברקת.

ראש עיר שהגיע לגדולה בזכות הצלחת עסקיו. וכרגע מצליח מאוד בתפקידו. בהחלט שיפר את אופיה ומראה של העיר. אחד המלחמות הגדולות של ברקת היא המלחמה באוהדים של ביתר ירושלים. האוהדים שנחשבים לאוהדים הגזעניים והקשים ביותר. אוהדים שנשבעו שלעולם לא ילבש ערבי את מדי קבוצתם האהובה. הקבוצה עברה שנה קשה מאוד. בעצם השנה האחרונה של ארקדי גאיידמק כבעלי הקבוצה.

ארקדי ניסה כנראה במהלך אחרון להכניס איזה שינוי שאולי הוא ייזכר בזכותו. ביתר החתימה 2 ילדים צ'צניים שבמקורם מוסלמים. המהלך הביא לשבר עמוק בקבוצה. שבר שאין לדעת אם יתאחה. האוהדים עשו את המוות לשחקנים שרק באו לשחק, עשו את המוות לבעלים וליושב ראש הקבוצה .איציק קורנפיין. ראשי ערים רבים היו מעדיפים להסתכל לכיוון השני במצב שבו הקבוצה נמצאה. לברקת הייתה בעיה. ביתר היא הקבוצה של הבירה. חלק גדול בזהות של העיר מגיע מקבוצת הכדורגל שלה. ואין ספק שמשבר כזה . מלחמות כמו שקיימים בין האוהדים לקבוצה. זה משהו שפוגע בעיר. יש רבים שיאמרו שהמהלך של ארקדי הוא מהלך חשוב לא רק לכדורגל אלא לפוליטיקה בכללותה . וכי אם המהלך היה צולח .אולי היינו רואים היסטוריה ושינוי גישה כללי בכל מה שקשור לעמדת האוהדים. אך בפועל מה שיצא מהמהלך הזה. זו הבנה שכלום לא ישתנה. וכי האוהדים האלה שהולכים בצורה עיוורת אחרי אמונה ,שלא מוכנים להתפשר, שלא מוכנים לקבל את השונה. כל אלה לא ישתנו גם עוד 10 דורות של אוהדים, לסיכום אם הגעתם לירושלים . ובחרתם לקחת את אחד הטיולים המאורגנים בירושלים. שאתם מגיעים לאצטדיון טדי, תוודאו שאין איזה משחק נגד בני סכנין או אחי נצרת כי בלאגן יהיה שם זה בטוח.